biuro rachunkowe warszawa śródmieście

Biura rachunkowe służą pomocą mikro firmom

Usługi oferowane przez biura rachunkowe kierowane są do każdego przedsiębiorstwa – niezależnie od jego wielkości i branży. Wsparcie to dedykowane jest także dla mikro firm, które często potrzebują kompleksowej obsługi księgowej i kadrowo-płacowej.

Założenie firmy związane jest wieloma nowymi obowiązkami, dlatego wielu przedsiębiorców poszukuje wtedy pomocy w ich realizacji. Takie usługi świadczą biura księgowe, które mogą wtedy zapewnić pełną pomoc dotyczącą prowadzenia działalności gospodarczej. Ich usługi skierowane są również do najmniejszych firm.

Jakie usługi oferują biura rachunkowe?

W biurach rachunkowych można skorzystać z szerokiej gamy usług księgowych, a także innych usług dla biznesu. Wybierając dobrego księgowego, można liczyć wtedy na wyręczenie w czasochłonnych, skomplikowanych formalnościach, z którymi związane jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Wśród dostępnych usług znajdują się między innymi:

  • prowadzenie księgowości – ksiąg podatkowych przychodów i rozchodów oraz ksiąg handlowych, czyli uproszczonej i pełnej księgowości
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych – także e-deklaracji do Urzędu Skarbowego
  • prowadzenie spraw z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych
  • obsługa JPK
  • obsługa kadrowo-płacowa, a także obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych
  • pomoc przy zakładaniu nowej działalności gospodarczej – przygotowywanie dokumentów, załatwianie spraw w urzędach
  • doradztwo księgowe, rachunkowe i kadrowo-płacowe, a także doradztwo prawne, BHP w zależności od wybranego biura

Oczywiście, biura rachunkowe mogą zaproponować swoim klientom także innego rodzaju usługi. Przykładowo, są one w stanie służyć jako wirtualne biura, w których przedsiębiorca może zarejestrować swoją działalność.

Ile kosztuje obsługa księgowa firmy?

Gdy chodzi o biura rachunkowe Warszawa Śródmieście koszty obsługi dla mikro firm rozpoczynają się od około 150-200 złotych miesięcznie, jednak zależne są one od zakresu wybranych usług.

Dlaczego warto wybrać pomoc księgowego z biura?

Dla mikro firmy współpraca z biurem rachunkowym niesie wiele korzyści. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu, ponieważ formalności wykonuje wtedy specjalista, który zna się na rzeczy, a przedsiębiorca może skoncentrować się na swojej działalności. Mikro firma wybierająca pomoc księgowego może też uniknąć wielu błędów popełnianych często przez początkujących przedsiębiorców, a tym samym już od początku może świadczyć swoje usługi sprawnie, zgodnie z literą prawa, bez ryzyka nałożenia kar przez instytucje.