Dlaczego do pomiaru przepływu mediów warto wybrać przepływomierz elektromagnetyczny?

Dokładne pomiary przepływów mają bardzo duże znaczenie w przypadku wielu branż. W takim przypadku zaleca się zastosowanie najlepszego sprzętu zapewniającego maksymalną precyzję działania. Do tej roli najczęściej wybierany jest przepływomierz elektromagnetyczny.

Na jakiej zasadzie działa przepływomierz elektromagnetyczny?

Urządzenie pomiarowe takie, jak przepływomierz elektromagnetyczny, pozwala na dokonane pomiarów przepływu wielu mediów przewodzących prąd. Przyrząd ten mierzy prędkość przepływu przez daną powierzchnię w specjalnej rurze pomiarowej. Do dokonania pomiarów przepływomierz elektromagnetyczny wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną Faradaya. Ze względu na zastosowanie takiej metody pomiarowej możliwe jest uzyskanie bardzo dokładnych wyników, także niezależnie od właściwości danego medium, które poddawane jest pomiarom.

Kiedy najczęściej stosuje się przepływomierz elektromagnetyczny?

Przepływomierz elektromagnetyczny posiada bardzo szerokie zastosowanie. To urządzenie, które jest stosowane w różnych branżach, w tym między innymi w gospodarce komunalnej, w zakładach produkcyjnych i przetwórczych, na przykład w branży chemicznej, spożywczej, papierniczej. Za pomocą tego typu przepływomierzy zmierzyć można przepływy wody oraz innych płynów przewodzących prąd. Dużą zaletą tej metody jest również możliwość prowadzenia pomiarów mediów zanieczyszczonych i posiadających dużą ilość ciał stałych, przykładowo szlamów, pulp czy mas wodnych.

Dlaczego przepływomierz elektromagnetyczny to sprawdzony wybór?

Poza powyższymi zaletami przepływomierz elektromagnetyczny może zapewnić swoim użytkownikom także szereg innych zalet przy pomiarach prędkości przepływu wielu typów mediów. Warto zaznaczyć, że urządzenia te są wysoce sprawne – nie posiadają części mechanicznych, które są ruchome, dlatego też mogą one służyć bezawaryjnie na długi czas. Nie powodują one również zmniejszenia ciśnienia w instalacji. Metoda ta cechuje się również wysoką dynamiką oraz powtarzalnością i stabilnością pomiarów.