regulatory temperatury

Jakie są rodzaje regulatorów temperatury?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele wariantów regulatorów temperatury. Większość producentów za główne kryterium podziału uznaje konstrukcję samego urządzenia, dlatego też mamy dostępne regulatory analogowe i cyfrowe. Drugi podział dotyczy z kolei sposobu łączenia się z urządzeniem grzewczym. Tutaj możemy wyróżnić regulatory przewodowe i bezprzewodowy. Niektórzy producenci stosują także podział ze względu na dostępne funkcje, czyli na programowalność.

Analogowy czy cyfrowy regulator temperatury – co wybrać?

Jeżeli chodzi o tradycyjne regulatory pokojowe w formie analogowej lub cyfrowej, to mogą one przybrać kilka różnych elementów. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnym mechanizmie nastawy albo samym odczycie temperatury. Regulatory analogowe jak łatwo się domyślić oparte są na analogowych mechanizmach nastawy. W modelach tych znajduje się zwykłe pokrętło ze skalą, dzięki której łatwo ustawić optymalną temperaturę. Modele te mogą oczywiście posiadać cyfrowy odczyt temperatury. Największą zaletą tego typu urządzeń jest bardzo szybkie i wygodne użycie, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, które nie przepadają za wszelkim nowinkami technologicznymi. Warto jednak wspomnieć o tym, że lepszą precyzją mogą pochwalić się jednak regulatory cyfrowe, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się one większą popularnością. Zdecydowana większość cyfrowych regulatorów umożliwia ustawienie odpowiedniego cyklu dobowego lub tygodniowego. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.

Najlepsze regulatory temperatury znajdziesz na salus-controls.pl

Bezprzewodowy czy przewodowy regulator temperatury?

Przewodowe regulatory temperatury posiadają oczywiście fizyczne (kablowe) połączenie z urządzeniem grzewczym. Jeżeli chodzi o bezprzewodowe modele, to łączą się one ze sterownikiem instalacji za pomocą fal radiowych albo sieci WiFi. Można znaleźć również modele, które wykorzystują sygnał Bluetooth. Warto wyraźnie zaznaczyć, że w obu rozwiązaniach istnieje możliwość zarządzania temperaturą zdalnie, dzięki czemu w każdej chwili będzie można dokonać nowych ustawień. Największą zaletą przewodowych regulatorów temperatury jest duża stabilność i niezawodność. Dla wielu osób plusem jest także to, że urządzenia tego typu zasilane są prądem. W modelach bezprzewodowych pamiętać należy o wymianie baterii.