obrusy lniane

Obrusy lniane – powrót do wzornictwa dawnych lat

Kiedyś powszechny, dzisiaj spotykany rzadziej, ale znów wracający do łask – len to jeden z ostatnich hitów wzorniczych nie tylko w modzie, lecz też w aranżacji wnętrz. W sprzedaży można znaleźć dzisiaj wiele pięknych dodatków z lnu do domu. Wśród nich znajdują się także zachwycające obrusy lniane.

Czym jest len?

Len jest rośliną, która posiada bardzo szerokie właściwości. Jej włókna używane są już od wielu wieków do produkcji mocnych tkanin. Co ciekawe, jest to jedna z najdawniejszych roślin włóknistych, która uprawiana była przez człowieka ponad 8,5 tysiąca lat przed naszą erą! Przez wiele lat lniane tkaniny były zapomniane – zamiast nich stosowano tańszą bawełnę. Teraz len znów wraca do łask. Widać to między innymi w aranżacjach współczesnych wnętrz. Len używany jest między innymi na zasłony, pościele, poszewki poduszek, narzuty. Również dużym powodzeniem cieszą się obrusy lniane, które dostępne są w wielu stylowych wariantach do wyboru.

Jakie rodzaje obrusów lnianych można kupić?

W sklepach coraz częściej można dostrzec obrusy z lnu. Są one oferowane w różnych kolorach, kształtach oraz rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do każdego stołu. Popularnym wyborem jest duży obrus lniany przeznaczony na stój jadalniany. Takie obrusy nadają wnętrzom elegancki wymiar. można także dobrać obrus z lnu na mniejsze stoliki kawowe lub kupić bieżniki – długie i wąskie obrusy.

Do czego pasuje obrus lniany?

Lniane obrusy są uniwersalne i można dopasować je praktycznie do każdej aranżacji. Doskonale nadają się salonów, jadalni czy kuchni. Także coraz częściej można zobaczyć je także w restauracjach czy w kawiarniach. Ze względu na swój rustykalny charakter obrusy lniane bardzo dobrze sprawdzają się jako dodatek do wnętrz rustykalnych, shabby chic, skandynawskich, boho, ale również tych nowoczesnych. Najczęściej obrus lniany można kupić w stonowanych kolorach – beżowym, szarym, ale również dostępne są obrusy bielone oraz farbowane na inne kolory, dzięki czemu można dopasować je do aranżacji wnętrz bez trudu.

Gdzie można kupić lniany obrus?

Dzisiaj len cieszy się rosnącym powodzeniem, dlatego też zachwycające obrusy lniane można kupić w wielu sklepach. Dostępne są one zarówno w popularnych marketach, ale również można kupić je w sklepach specjalizujących się w sprzedaży lnianych produktów. To właśnie tam wybór lnianych tekstyliów jest najszerszy. Zamówienia na obrusy lniane można składać również za pośrednictwem internetu – zakup będzie doręczony wprost do drzwi lub do paczkomatu.