soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe – zadbaj o bezpieczeństwo swojego wzroku!

Dzięki soczewkom kontaktowym można skutecznie korygować różne wady wzroku. Aby zadbać o oczy, warto wybrać dobre soczewki jednodniowe!

Soczewki kontaktowe są produkowane w wielu wariantach do wyboru. Najczęściej dzielone są one na różne kategorie pod względem czasu ich noszenia, w tym na soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne. Chociaż soczewki jednodniowe są najdroższe spośród dostępnych typów soczewek, to jednak warto zdecydować się na ich zakup. Dlaczego?

Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

Soczewki jednodniowe (soczewki daily) to soczewki kontaktowe dedykowane do noszenia tylko przez jeden dzień. Zatem po całym dniu soczewki należy po prostu wyrzucić do kosza. Jednodniowe soczewki kontaktowe są przede wszystkim bezpieczne w stosowaniu. Ze względu na fakt, że wymagają one codziennej wymiany na nową parę, zmniejszają ryzyko związane z pojawieniem się groźnych infekcji oczu. Infekcje tego typu mogą rozwinąć się w przypadku noszenia soczewek dwutygodniowych, miesięcznych, które nie są odpowiednio czyszczone. Konsekwencją takiej dolegliwości może być nawet utrata wzroku! Soczewki jednodniowe to także wygoda. Nie trzeba czyścić ich specjalnym płynem i przechowywać w pojemniczku. To oszczędność czasu i miejsca, na przykład podczas wyjazdów. Dodatkowo, soczewki jednodniowe bardzo dobrze sprawdzają się u tych osób, które noszą okulary i soczewki w zależności od okoliczności. Pojedynczo pakowanie soczewki są wtedy wygodnym rozwiązaniem – można sięgnąć po świeżą parę zawsze wtedy, gdy będą one potrzebne.

Gdzie kupić tanie i dobre soczewki jednodniowe?

Jedno opakowanie soczewek jednodniowych, które zawiera 30 sztuk soczewek, to cena o około 35 do 80 złotych. Gdy na każdym oku wada jest inna, wówczas konieczne jest zakupienie dwóch opakowań. Najlepsze oferty na soczewki jednodniowe można znaleźć w sklepach internetowych. To właśnie tam warto szukać najlepszych okazji. Sklepy internetowe oferują soczewki wielu marek. Można kupować je także na sztuki – to najlepszy wybór wtedy, gdy chcemy przetestować soczewki określonej marki bez potrzeby kupowania całego opakowania.