adwokaci Kraków

Szykuje się rozwód? Skorzystaj z pomocy adwokata

Rozwód może być traumatycznym przeżyciem. Można jednak zminimalizować towarzyszący mu stres – najlepiej skorzystać wtedy z pomocy dobrego adwokata specjalizującego się w sprawach rozwodowych.

Co prawda, do rozwodu nie potrzeba korzystać z pomocy prawnika, niemniej jednak na takie wsparcie decyduje się teraz coraz więcej małżonków chcących zakończyć swój związek małżeński. Kiedy warto pomyśleć o pomocy adwokata? Jak wygląda wówczas jego wsparcie? Sprawdź teraz, jeśli także planujesz rozwód z obecnym małżonkiem.

Kiedy warto wybrać pomoc adwokata?

Na wsparcie adwokata przy rozwodzie najlepiej zdecydować się w sytuacji, gdy rozstanie się z małżonkiem może być burzliwe i stresujące. Rzadko kiedy zdarza się, że małżonkowie dochodzą do porozumienia i rozstają się w zgodzie. Gdy nie jest to możliwe, wówczas adwokat może być bardzo pomocny. Pomoc adwokata może być zatem nieoceniona zarówno w przypadku rozwodów bez orzekania o winie, jak również z orzekaniem o winie. Prawnik pomoże również wtedy, gdy wraz z rozwodem konieczne jest dokonanie podziału majątku, ustalenie opieki nad dzieckiem lub dziećmi oraz wnioskowanie o przyznanie alimentów.

Jakie usługi oferują kancelarie adwokackie dla rozwodzących się?

Aby zapoczątkować rozwód, konieczne jest przygotowanie pozwu rozwodowego. Ten dokument mogą przyszykować również adwokaci Kraków – https://www.przebindowski.com.pl/ jest tu jednym z wielu miast, gdzie można otrzymać ich wsparcie. Adwokat będzie mógł przygotować dla swojego klienta właściwy pozew rozwodowy i zadba o to, aby dokument ten był prawidłowy i nie wymagał żadnych poprawek. Wskaże też, do jakiego sądu należy go przekazać. Pomoc adwokata może obejmować również udział w mediacjach pomiędzy małżonkami, a także reprezentację podczas rozpraw sądowych – wówczas może on sprawić, że rozwodzący się małżonek uzyska bardziej satysfakcjonujące go wyniki rozprawy. Podsumowując, jeśli planowany jest rozwód, który może okazać się także dużym problemem, warto wybrać pomoc eksperta w tej dziedzinie – adwokata specjalizującego się w sprawach rozwodowych.