materace szczecinek

Wygodny materac na bolące plecy. Co warto kupić?

Dobór odpowiedniego materaca ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia pleców i kręgosłupa. Niewłaściwie dopasowana nawierzchnia do snu może spowodować pojawienie się nieprzyjemnego bólu. Aby zmniejszyć to ryzyko, warto dobrać materac, na którym będzie można wysypiać się każdej nocy. Co kupić?

Aby wybrać materac pomagający w redukcji bólu pleców, warto wziąć pod uwagę trzy kluczowe kwestie, a mianowicie:

  • typ materaca
  • twardość materaca
  • stelaż pod materac

Typ materaca

Aktualnie w sklepach można znaleźć pełną paletę różnych typów materaców. Warto więc poświecić czas na zapoznanie się z ich typami, by wybrać ten najwygodniejszy. Materace dzieli się na dwie główne kategorie, czyli na materace piankowe oraz materace sprężynowe. Dla osób doświadczających bólu pleców polecane są przede wszystkim materace piankowe, które bardzo dobrze dopasowują się do krzywizn ciała ludzkiego.

Wśród najwygodniejszych materaców piankowych znajdują się:

  • materace wysokoelastyczne – są najtańsze, a także mają dobrą elastyczność i wysoką trwałość
  • materace termoelastyczne, inaczej VISCO – są dość drogie, lecz naprawdę wygodne, ponieważ mają bardzo dobrą elastyczność punktową, dlatego uginają się dokładnie tam, gdzie pojawia się największy nacisk, a także na piankę oddziałuje ciepłota ciała
  • materace lateksowe – to najdroższe materace w zestawieniu, lecz także mogą zapewnić maksimum wygody, posiadają ponadprzeciętną elastyczność punktową

Twardość materaca

Druga istotna kwestia to twardość materaca. Często można spotkać się z przekonaniem, że dobry materac na ból kręgosłupa powinien być twardy. To jednak mit. Twardość materaca to indywidualna kwestia. U większości osób najlepiej sprawdzają się materace H3, czyli średnio-twarde. Osoby lżejsze mogą przetestować też materace H2, czyli średnio-miękkie, natomiast osoby o wysokiej masie ciała – materace H4, czyli twarde.

Stelaż pod materac

Dla wygody snu niezmiernie duże znaczenie ma także stelaż pod materac. Standardowe łóżka często posiadają zwykłe stelaże z drewnianych szczebelków układane na dnie łóżka. Nie zapewniają jednak maksimum wygody. Lepszy wybór to stelaże elastyczne, które idealnie nadają się jako dodatek do materaców piankowych. W sprzedaży można znaleźć również regulowane stelaże pod materace, które można obsługiwać ręcznie lub pilotem. Klientom chcącym znaleźć najlepsze okazje na materace Szczecinek może zapewnić dostęp do szerokiej gamy modeli. Warto więc zapoznać się z wszystkimi propozycjami, aby wybrać taki materac, który zapewni maksymalny komfort snu!